ČO SA UDIALO V ROKU 2023 NA FOTOGRAFIACH

Vzdelávacia konferencia Moderná a zdravá škola

Historická budova Jurkovičovej Teplárne v Bratislave bola v stredu 20. decembra dejiskom celoslovenskej vzdelávacej konferencie pod názvom „Moderná a zdravá škola“. Zaspomínajte si s nami na túto výnimočnú udalosť. Konferenciu pripravila O2 Športová akadémia Mateja Tótha v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR.

ZŠ Školská ulica 266/3, Kvetoslavov

Šamťáci zo ZŠ Školská ulica 266/3, Kvetoslavov.

MŠ Podzáhradná 1, Bratislava

Množstvo výskumov dokazuje, že pohyb a športovanie robí ľudí šťastnejšími a zdravšími. Tak prečo nezačať už v detstve?! Preto sme vytvorili projekt O2 Športovej akadémie Mateja Tótha. Deti učíme systematicky a správne športovať, mať z pohybu radosť, ktorá pretrvá do dospelosti. Pozdravujeme tréningovú skupinu MŠ Podzáhradná 1, Bratislava.

ZŠ, SNP v Považskej Bystrici

Zdravie a pohyb sú pre naše deti veľmi dôležité. Deti zo ZŠ, SNP v Považskej Bystrici dostali štartovacie balíčky na cvičenie a tešia sa, že budú môcť hravo tráviť svoj voľný čas v kolektíve. Cvičenie by malo byť súčasťou každodenného života a my sme radi, že môžeme podporiť zdravý životný štýl už od najútlejšieho veku.

Voda pre školu M. R. Štefánika, SNP 3 v Ivanke pri Dunaji.

Vďaka Budišu sme v rámci projektu „Voda pre školu“, okrem pitného režimu, odovzdali deťom do vybraných škôl aj športové pomôcky, z ktorých mali veľkú radosť. Pomôcky ako lopty, žinenky a volejbalová sieť tak môžu používať všetci žiaci, nielen deti, ktoré navštevujú akadémiu. Zapojenie školy do projektu je aj zásluha našej skvelej pani trénerky Veroniky zo Základnej školy M. R. Štefánika, SNP 3 v Ivanke pri Dunaji.

Zš Partizánska 6, Bánovce nad Bebravou

Trénujeme rozvoj rovnováhových schopností na Základnej škole Partizánska 6 v Bánovciach nad Bebravou.

Základná škola v Kračúnovciach

Radosť, energia a vytrvalosť. Týmito troma slovami vieme veľmi pekne vystihnúť podstatu tréningových hodín pod vedením našich trénerov Jakuba a Jozefa na Základnej škole v Kračúnovciach. Posielame veľký pozdrav a do budúcna prajeme veľa športových úspechov.

Deň otvorených dverí na ZŠ Šrobárova v Prešove

Mali sme tú česť byť súčasťou Dňa otvorených dverí na ZŠ Šrobárova v Prešove. Úžasný prístup vedenia školy a profesionálnosť jednotlivých pedagógov nás utvrdila v tom, že sme na správnom mieste. Bola to nádherná príležitosť privítať rodičov a ich deti, ktoré hľadajú tú pravú školu pred zápisom do prvého ročníka. Deti mali možnosť vyskúšať si rôzne aktivity, vrátane prekážkovej dráhy, za ktoré sme ich odmenili množstvom darčekov a cien. Deň otvorených dverí bol skutočne úspešný a dúfame, že mnohé deti sa rozhodli, že budú navštevovať práve túto školu, kde môžu rásť a rozvíjať svoje športové talenty aj vďaka našej Akadémii.

ČO SA UDIALO V ROKU 2022 NA FOTOGRAFIACH

ZŠ P. Horova v Bratislave

Šamťáci zo ZŠ P. Horova v Bratislave. Tréningy v akadémii sú nielen kreatívne, ale aj zábavné.

Ďakujeme našim trénerom

Každým rokom ďakujeme našim šikovným a úžasným trénerom za ich prínosnú a trpezlivú prácu s deťmi v akadémii. Aj v tomto roku sme im pripravili balíček, tentokrát s očarujúcou publikáciou od pána Heviera.

Návšteva pána Heviera v našej akadémii

Je pre nás vždy veľkým potešením privítať pána Heviera v našej akadémii. Sú to chvíle príjemné a vzácne a o to viac, keď ste poctení takouto návštevou v predvianočnom čase.

Matej Tóth - hosť v podcaste DOTYK

Nielen o O2 Športovej akadémii Mateja Tótha, ale aj o športe, pohybe a živote porozprával dňa 13.12. Matej Toth v podcaste DOTYK.

Konferencia BUDÚCNOSŤ TELESNEJ A ŠPORTOVEJ VÝCHOVY NA SLOVENSKU.

Konferencia BUDÚCNOSŤ TELESNEJ A ŠPORTOVEJ VÝCHOVY NA SLOVENSKU sa konala priestoroch hotela Bôrik v Bratislave dňa 9. 12. - 10. 12. 2022 Cieľom konferencie bolo zdôrazniť význam telesnej výchovy vo vyučovacom procese na školách. Konferencie sa zúčastnil aj Matej Tóth, s prednáškou na tému Rozšírenie telesnej a športovej výchovy cez O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha.

Boli sme na konferencii ITAPA

Účastníkom konferencie ITAPA sme predstavovali projekt Telesná na doma aj v triede, ktorý sme uviedli počas pandémie v spolupráci s naším partnerom Cisco Systems Slovakia. Projekt s vynikajúcou spätnou väzbou má svoju budúcnosť a opodstatnenie.

Matej medzi deťmi na školách - ZŠ, SNP v Považská Bystrica

V piatok 21.10. navštívil Matej Tóth ZŠ na ulici SNP v Považskej Bystrici. Úžasní žiaci srdečne privítali Mateja a pripravili preňho aj zaujímavý program. Matej sa deťom prihovoril a na záver prebehla autogramiáda, žiaci okrem fantastického zážitku získali aj podpis karty a spoločnú fotografiu s Matejom Tóthom.

Matej medzi deťmi na školách - ZŠ, Stred Považská Bystrica

Matej Tóth prišiel v piatok 21.10. aj na ZŠ, Stred v Považskej Bystrici. Nechýbalo samozrejme srdečné privítanie žiakmi, v telocvični bola super atmosféra, prebehla autogramiáda, žiaci sa nesmierne potešili podpis kartám, selfie a spoločnej fotografii s Matejom Tóthom.

ČO SA UDIALO V ROKU 2021 NA FOTOGRAFIÁCH

Vianočné balíčky pre trénerov akadémie

Všetci tréneri akadémie dostali aj tento rok vianočný balíček s prekvapením. Každoročne si akadémia pre svojich kolegov pripravuje malú pozornosť. Tohtoročný balíček bude zrejme na viacerých štedrovečerných stoloch. V balíčku si tréneri našli okrem pozdravu od Mateja Tótha a akadémie, aj med a oblátky.

ZŠ s MŠ, Hlavná 199, Úľany nad Žitavou

Škola z obce Úľany nad Žitavou je jednou zo 40 víťazov minuloročnej súťaže o O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha. Aj tieto deti dostali po dobre odvedenom tréningu Horalky od Sedity.

ZŠ Šrobárova 20, Prešov

Základná škola Šrobárova v Prešove je spolu s našim trénerom Marekom súčasťou akadémiu už niekoľko rokov. Vďaka skvelému trénerovi je na začiatku roka o akadémiu naozaj veľký záujem. Mladý tréner stojí za viacerými športovými aktivitami na škole a zapája sa aj do viacerých projektov akadémie. Marekovi ďakujeme za krásne fotky.

ZŠ Sibírska 42 Prešov

V Prešove sa nachádza najviac škôl, ktoré sa zapojili do projektu 3. hodina telesnej. Aj ZŠ Sibírska zaradila hodinu telesnej navyše do rozvrhu hodín. Vďaka tomu deti cvičia aj v čase, kedy základné školy prišli kvôli protipandemickým opatreniam o športové krúžky.

ZŠ sv. Marka, Petzwalova 1, Nitra

Základná škola sv. Marka v Nitre je jednou zo 40 víťazov minuloročnej súťaže o O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha. V samotnej Nitre majú akadémiu 3 školy a viac ako 250 detí.

ZŠ Školská 240 Pata

Základná škola v obci Pata (Trnavský kraj) je jednou zo 40 víťazov minuloročného ročníka súťaže o O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha. Aj v tejto škole už visí banner akadémie, ktorá pripomína deťom aj škole ich úspech.

ZŠ Nábrežie Mládeže 5, Nitra

Deti zo ZŠ Nábrežie Mládeže v Nitre sú známe tváre. Často účinkujú vo viacerých videách a projektoch akadémie. To všetko vďaka skvelej trénerke Tatiane, ktorá sa v marci tohto roka zapojila so svojimi kolegyňami do štúdie Pohyb a Pozornosť

ZŠ Komenského 22 Svidník

Základná škola Kračúnovce - Svidník je jednou zo štyridsiatich víťazov minuloročnej súťaže o O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha. Pôsobia tu dvaja mladí telocvikári Jozef a Jakub, ktorí nedávno robili rozhovor aj pre Sóda magazín.

ČO SA UDIALO V ROKU 2020 NA FOTOGRAFIÁCH

Vianočné balíčky pre trénerov

Ani tento rok sme nezabudli na našich trénerov. Pripravili sme balíčky, kde okrem rúška a sladkého prekvapenia našli tréneri aj knihu Krotitelia displejov. Takto Akadémia prejavila vďaku a podporu svojím kolegom aj počas pandémie.

Ako skrotiť displeje

V decembri sme spoločne s O2 priniesli online prednášku s autorkou bestselleru "Krotitelia displejov", Slávkou Kubíkovou. Téma prednášky o tom, ako krotiť displeje v čase korony, mala veľký úspech a rozprúdila diskusiu medzi účastníkmi.

Vianočná tržnica so Slovenskou sporiteľňou

Na vianočnej tržnici sme boli aj my. Vianočná tržnica so Slovenskou sporiteľňou je súčasťou iniciatívy Doma nakupujem, banka tak podporuje slovenských výrobcov a predajcov, ktorí počas pandémie stratili veľa príležitostí predávať svoje výrobky. Riaditeľka Akadémie Majka Bedleková spolu s Matejom Tóthom odovzdali vianočný balíček pre ľudí so sociálne znevýhodneného prostredia. Tento nápad priniesla Slovenská sporiteľa spolu so Slovenkou katolíckou charitou.

Telesná na doma aj v triede

V novembri sme natáčali nové diely Telesnej na doma (aj v triede). Pozrite si fotky, ako to prebiehalo. Improvizovanú triedu sme vytvorili v Cisco systems Slovakia, ktoré nám umožnilo využiť technológiu webex.

Tlačová konferencia Akadémie

Na začiatku školského roka 2020/2021 sme mali tlačovú konferenciu, kde okrem zástupcov spoločnosti O2 Slovensko prijal pozvanie aj zástupca Ministerstva školstva a predseda výboru Národnej rady SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport, pán Richard Vašečka.

Triumf Mateja Tótha na pretekoch v Dudinciach

Tradičné preteky Dudinecká 50 sa tento rok kvôli pandémii konali na jeseň. Účasť na pretekoch bola svetová aj kvôli plneniu olympijských limitov. Na pretekoch triumfoval náš Matej Tótha už po štvrtýkrát a splnil tak aj limit na OH v Tokiu.

Balíčky pre základné školy

Začiatkom školského roka 2020/2021 sme všetkým základným školám na Slovensku poslali balíčky, kde si okrem iného našli aj metodické materiály, ktoré môžu pomôcť učiteľom s hodinami telesnej a športovej výchovy. Balíček ocenili aj v ZŠ s MŠ Udavské z okresu Humenné.

Boli sme na Detskej ekonomickej univerzite

O2 Športová akadémia Mateja Tótha sa zúčastnila 8. ročníka Detskej ekonomickej univerzity so zameraním na oblasť „Podnikanie je cool“.Hovorili sme o spojení akadémie a spoločnosti O2. Prišiel aj Matej Tóth a porozprával deťom o tom, čo majú spoločné šport a podnikanie.

ČO SA UDIALO V ROKU 2019 NA FOTOGRAFIÁCH

Celonárodný deň zdravia s Matejom Tóthom - fotoreport

Pozrite si fotoreport z toho ako to vypadalo na Celonárodnom dni zdravia s Matejom Tóthom, ktorému predchádzalo ďalšie podujatie - Celoslovenské finále Športového dňa Nadácie SLSP. Celonárodný deň zdravia s Matejom Tóthom prilákal takmer 1300 detí aj dospelých z celého Slovenska. Organizátori si pripravili pre návštevníkov zaujímavý sprievodný program.

Predstavujeme Vám víťaza súťaže o kresbu vianočného pozdravu :)

Táto milá fotka vyhrala v našej vianočnej súťaži o najkrajšiu kresbu vianočného pozdravu. Autorkou je len osem ročná Emmka z Dolného Lieskova. Autorka vyhrala veľké mikulášske vrece plné zaujímavých darčekov. Okrem toho, jej vianočný pozdrav sme dali do digitálnej podoby a vytvorili Vianočnú PF-ku, ktorú sme rozposlali po celom Slovensku. Emmke k výhre srdečne blahoželáme a ďakujeme za nádherný vianočný pozdrav.

Športový deň Nadácie Slovenskej sporiteľne v Banskej Bystrici dopadol na výbornú!

Dňa 27.11.2019 sa v Športovej hale Dukla na Pasienkoch v Banskej Bystrici uskutočnilo tretie zo série štyroch podujatí Športových dňoch Nadácie Slovenskej sporiteľne. Takmer 800 detí v zaplnenej hale vytvorilo priam elektrizujúcu atmosféru plnú pozitívnej nálady, zábavy a športu. Gratulujeme víťazným školám k postupu do bratislavského finálne a ďakujeme všetkým školám za účasť.

Odovzdávanie grantu na ZŠ s MŠ v Kuchyni

Základná škola v Kuchyni je ďalšia zo série škôl, ktorá bola v súťaži O2 Dobrá vec vyžrebovaná. To znamená, že aj im sme boli odovzdať grant v podobne symbolickej plakety s Matejovov stopov. Deti sa nám pochválili, že sa im tréningy v akadémii veľmi páčia, za čo sme radi. Želáme im veľa úspechov nielen po športovej, ale aj školskej stránke. Ďakujeme za pekné prijatie.

Kvalifikácia ME 2020 v sprievode našich detí z akadémie

Na kvalifikačnom zápase o postup na Majstrovstvá Európy 2020 medzi Slovenskom a Azerbajdžanom robili predzápasový sprievod aj našich sedem detí z akadémie. Následne si deti užili zápas z tribúny a povzbudzovali našich futbalistov, čo im len hlasivky dovolili. Nakoniec zápas skončil víťazne v nás prospech, a deťom ostal doživotný zážitok. Ďakujeme Slovenskej sporiteľne za túto možnosť.

Odovzdávanie grantu na ZŠ Hlavná 24 v Dubovej

Ďalší grant sme odovzdali do rúk riaditeľky v obci Dubová neďaleko Modry. V súťaži O2 Dobrá vec získala základná škola v Dubovej 954 hlasov. Tento školský rok budú preto "v stopách najlepších" kráčať aj žiaci z tejto základnej školy. K výhre im srdečne gratulujeme.

Odovzdávanie grantu na ZŠ J. Palárika v Majcichove.

Základná škola Jána Palárika v Majcichove je jedna z ôsmich škôl, ktorá bola v súťaži O2 Dobrá vec vyžrebovaná a vďaka tomu budú mať deti akadémiu na celý školský rok 2019/2020 zadarmo. Deťom sme odovzdali plaketu s Matejovou stopou, ale viac ich zaujala kniha Krotitelia displejov, ktorá hovorí o tom, ako držať deti pod kontrolou v dnešnej digitálnej doby. Dúfame, že si deti zoberú nejaké príklady k srdcu a budú sa viac napríklad venovať športu.

Odovzdávanie grantu na ZŠ s MŠ v Dolných Salibách

Na základnej škole v Dolných Salibách sme boli odovzdať grant víťazstva v súťaži O2 Dobrá vec. Škola získala 668 hlasov. Deti si pre nás pripravili pekný sprievodný program, za čo im veľmi pekne ďakujeme. Návšteva školy bola príjemná a už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutia. Rovnako aj na iných školách, sme im odovzdali symbolickú plaketu Matejovej stopy a knihu Krotitelia displejov od autorky Slávky Kubíkovej.

ČO SA UDIALO V ROKU 2018 NA FOTOGRAFIÁCH

Fotogaléria ZŠ s MŠ Demandice

18.novembra 2018 sme návštivili ZŠ Demandice ktorá zvíťazila v súťaži O2 Dobrá vec. Výhru si statočne vybojovali s 29042 hlasmi. Deti sa tešia z každého tréningu. Sme radi sú súčasťou O2 Športovej akadémie Mateja Tótha.

Fotogaléria Cirkevná ZŠ s MŠ Dobrého pastiera Žilina

17. októbra 2018 sme zavítali aj na CZŠ Drobného pastiera v Žiline. Odovzdali sme deťom zaslúžený grant, ktorý si vybojovali úžasnými 15715 hlasmi v súťaži O2 Dobrá vec. Deti získali O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha na celý rok zadarmo.

Fotogaléria ZŠ s MŠ Vasiľov

12. októbra 2018 sme odovzdávali grant O2 Dobrá vec ZŠ s MŠ vo Vasiľove. Deti si statočne vybojovali O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha na celý rok zadarmo. Podarilo sa im vyzbierať 1181 hlasov.

Fotogaléria ZŠ s MŠ, E. P. Bárdoša Habovka

12. októbra 2018 sme prišli zablahoželať a odovzdať víťazný grant ZŠ s MŠ E.P. Bároša v Habovke. Priaznivci súťaže vyzbierali 2452 hlasov a tak získali O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha na celý rok zadarmo.

Fotogaléria ZŠ Kostolné

11. októbra 2018 sme odovzdaním grantu privítali ďalších členov do O2 Športovej akadémie Mateja Tótha. Stali sa nimi deti zo ZŠ Kostolné. Zvíťaziť sa im podarilo na základe vyžrebovania v súťaži O2 Dobrá vec.

Fotogaléria ZŠ Nitrianske Rudno

8. októbra 2018 sme zavítali aj na ZŠ Nitrianské Rudno aby sme slávnostne privítali deti v O2 Športovej akadémii. Deti si zaslúžili svoje pôsobenie u nás na základe výhry v súťaži O2 Dobrá vec, v ktorej nazbierali krásnych 5695 hlasov. Vďaka tejto výhre deti trénujú v O2 športovej akadémií celý rok zadarmo.

Fotogaléria ZŠ Havaj

3.októbra 2018 sme slávnostne odovzdali grant na ZŠ Havaj. Deti statočne hlasovali v súťaži O2 Dobrá vec a tak si vybojovali O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha na celý rok zadarmo.

Fotogaléria ZŠ Hradná Nové Zámky

Základná škola Hradná v Nových Zámkoch sa zapojila do súťaže O2 Dobrá vec, ktorej sa podarilo vo svojom kraji zvíťaziť s krásnym výsledkom - 3555 hlasov. Deti tak získali O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha na celý rok zadarmo.

ČO SA UDIALO V ROKU 2017 ZACHYTENÉ NA FOTOGRAFIÁCH

PREDSTAVENIE PROJEKTU V SPIŠSKEJ NOVEJ VSI

V apríli 2017 sme v historickej budove Reduty v Spišskej Novej Vsi sme predstavili viac ako stovke riaditeľov projekt Športovej akadémie Mateja Tótha. Podujatia sa zúčastnilo predstavenstvo projektu, vrátane olympijského víťaza Mateja Tótha.

TÁBOR PRE DETI Z DETSKÝCH DOMOVOV

Ako prvé si vyskúšali projekt Športovej akadémie Mateja Tótha deti z detských domovov na Slovensku. Tábora sa zúčastnili deti z každého detského domova na Slovensku. Okrem športovania si zajazdili na koňoch, čakal ich výlet loďou a v neposlednom rade aj osobná účasť Mateja Tótha.

PRVÉ ŠKOLENIE NOVÝCH TRÉNEROV

Cieľom projektu Športovej akadémie Mateja Tótha je priniesť kvalitnú športovú aktivitu do škôl. Preto tím odborníkov pripravil sériu školení, ktoré sa skladajú zo školenia o športovom tréningu pod vedením Michala Tótha a Matejovho trénera - Mateja Spišiaka, vývojovej kineziológie, ktoré vedie fyzioterapeut Mateja Tótha - Denis Freudenfeld a mentálneho tréningu, ktorý zastrešuje Andrea Antalová, detská psychlogička.

TLAČOVÁ KONFERENCIA: PREDSTAVENIE PROJEKTU AKADÉMIE

V marci 2017 predstavil Matej Tóth spolu so svojím tímom spustenie projektu Športovej akadémie Mateja Tótha. Aj keď sa tlačová konferencia mala prioritne venovať nadchádzajúcim športovým plánom Mateja Tótha, predstavenie projektu zaujalo médiá najviac.

1. TELERÁNO ŠPORTOVEJ AKADÉMIE MATEJA TÓTHA

V marci 2017 sme predstavili v poradí našom prvom Teleráne v TV Markíza projekt Športovej akadémie Mateja Tótha a novú spoluprácu s modrým operátorom O2. Z tejto spolupráce vznikol prvý ročník súťaže O2 Dobrý beh, vďaka ktorému má možnosť vyhrať Akadémiu Mateja Tótha 24 základných škôl z cle´ho Slovenska.

SÉRIA PREZENTÁCIÍ PROJEKTU V METODICKO-PEDAGOGICKÝCH CENTRÁCH NA SLOVENSKU

Projekt Športovej akadémie Mateja Tótha má za sebou sériu prednášok pre pedagógov v metodicko-pedagogických centrách. Stretnutí sa osobne zúčastnil aj Matej Tóth. V Banskej Bystrici prišli na prednášku aj deti z tréningovej skupiny ZŠ Spojová 14, ktorí ukázali krátku ukážku tréningového procesu.

ŠPORTOVÁ AKADÉMIA MATEJA TÓTHA V ZUBROHLAVE

Aj Orava má záujem o Športovú akadémiu Mateja Tótha. Olympijský víťaz preto zavítal do obce Zubrohlava, kde vedenie základnej školy prejavilo záujem o projekt. Od budúceho roka začínajú trénovať. Na podujatí sa zúčastnila celá, škola, prišli sa pozrieť aj rodičia a nechýbala ani regionálna televízia.

STRETNUTIE STAROSTU PETRŽALKY S MATEJOM TÓTHOM BUDE MAŤ DOHRU

V novembri 2017 sa pri odovzdávaní jedného z grantov Petržalskej Základnej škole Gessayova 2, stretol Matej Tóth s pánom starostom MČ Bratislava - Petržalka, pánom Vladimírom Bajanom. Pána starostu projekt Športovej akadémie Mateja Tótha nadchol a chce ho na všetkých školách. Preto bude od druhého polroka na všetkých jedenástich základných školách, ktorých zriaďovateľom je MČ Bratislava - Petržalka, prebiehať Akadémia Mateja Tótha.

Portfólio

Portfólio

MŠ Podzáhradná

Popis k referencii č. 3