ČO SA UDIALO V ROKU 2020 NA FOTOGRAFIÁCH

Boli sme na Detskej ekonomickej univerzite

O2 Športová akadémia Mateja Tótha sa zúčastnila 8. ročníka Detskej ekonomickej univerzity so zameraním na oblasť „Podnikanie je cool“.Hovorili sme o spojení akadémie a spoločnosti O2. Prišiel aj Matej Tóth a porozprával deťom o tom, čo majú spoločné šport a podnikanie.

Telesná na doma

Počas pandémie, kedy bola akadémia zatvorená, sme s trénermi O2 Športovej akadémia Mateja Tótha pripravili Telesnú na doma.

Predstavujeme nové metodiky!

S hrdosťou Vám predstavujeme nové, ďalšie dve metodiky, ktoré prispejú k skvalitneniu tréningového procesu v akadémii a rozšíria zbierku. V akadémii sa neustále snažíme posúvať kvalitu metodického materiálu dopredu, čoho dôkazom sú ďalšie nové metodiky. Psychologická príprava a Aplikácia kompenzačných cvičení tvoria dve z troch základných pilierov tréningov v akadémii.

Marcová súťaž spoznala víťaza.

V poradí druhá tohtoročná súťaž na našom Instagrame prebehla úspešne. Viac ako 200 ľudí súťažilo o knihu Odchýlka s podpisom a venovaním od Mateja Tótha spolu s výživovými doplnkami od spoločnosti GS Pharmaceuticals. Víťaza sme vybrali náhodným žrebovaním, a víťazka vzišla zo susednej Českej republiky. Srdečne gratulujeme :)

Nové služobné TOYOTY.

Vďaka spolupráci s Toyotou, ktorá aktívne podporuje projekt O2 Športovej akadémie Mateja Tótha, si členovia akadémie, Vladimír Škorec a Michal Tóth prevzali nové služobné autá. Krásne, nové Toyoty Corolly budú našim kolegom dopomáhať na cestách napĺňať ciele akadémie.

Testovanie 2

V prvých dvoch februárových týždňoch prebehlo v poradí druhé školské testovanie, ktoré absolvovalo viac ako 90 skupín po celom Slovensku. Priebežné testovanie má hlavne ukázať trénerom, ale aj samotným deťom, ako sa darí postupne napĺňať ciele tréningu, ako sa zlepšili oproti vstupnému testovaniu a na čom treba ešte zapracovať. Na základe toho vie tréner v ďalších tréningoch prispôsobovať individuálne cvičenia pre jednotlivcov, ale aj celú skupinu.

Odovzdávanie grantov na ZŠ v Nižnej Olšave

Posledné odovzdávanie grantov v školskom roku 2019/2020 sa uskutočnilo na Základnej škole v Nižnej Olšave. Táto škola získala v súťaži O2 Dobrá vec 161 hlasov. Žiaci si pre nás pripravili program v podobe ukážky tréningu, ktoré sa doposiaľ naučili. Tak ako už býva zvykom, do rúk vedenia školy sme odovzdali symbolickú plaketu Matejovej stopy, čím sme definitívne uzavreli kapitolu odovzdávania grantu v tomto školskom roku.

Odovzdávanie grantu na ZŠ s MS v Oravskom Veselom

Na základnej škole v Oravskom Veselom sme boli odovzdať jeden z posledných grantov v školskom roku 2019/2020. V pekne modernej telocvični sme do rúk riaditeľky a tréneriek akadémie odovzdali symbolickú plaketu Matejovej stopy ako znak víťazstva v súťaži O2 Dobrá vec. Základná škola z Oravského Veselého bola ako jedna z ôsmich škôl vyžrebovaná, vďaka čomu jej žiaci môžu trénovať v akadémii v školskom roku 2019/2020 zadarmo.

ČO SA UDIALO V ROKU 2019 NA FOTOGRAFIÁCH

Celonárodný deň zdravia s Matejom Tóthom - fotoreport

Pozrite si fotoreport z toho ako to vypadalo na Celonárodnom dni zdravia s Matejom Tóthom, ktorému predchádzalo ďalšie podujatie - Celoslovenské finále Športového dňa Nadácie SLSP. Celonárodný deň zdravia s Matejom Tóthom prilákal takmer 1300 detí aj dospelých z celého Slovenska. Organizátori si pripravili pre návštevníkov zaujímavý sprievodný program.

Predstavujeme Vám víťaza súťaže o kresbu vianočného pozdravu :)

Táto milá fotka vyhrala v našej vianočnej súťaži o najkrajšiu kresbu vianočného pozdravu. Autorkou je len osem ročná Emmka z Dolného Lieskova. Autorka vyhrala veľké mikulášske vrece plné zaujímavých darčekov. Okrem toho, jej vianočný pozdrav sme dali do digitálnej podoby a vytvorili Vianočnú PF-ku, ktorú sme rozposlali po celom Slovensku. Emmke k výhre srdečne blahoželáme a ďakujeme za nádherný vianočný pozdrav.

Športový deň Nadácie Slovenskej sporiteľne v Banskej Bystrici dopadol na výbornú!

Dňa 27.11.2019 sa v Športovej hale Dukla na Pasienkoch v Banskej Bystrici uskutočnilo tretie zo série štyroch podujatí Športových dňoch Nadácie Slovenskej sporiteľne. Takmer 800 detí v zaplnenej hale vytvorilo priam elektrizujúcu atmosféru plnú pozitívnej nálady, zábavy a športu. Gratulujeme víťazným školám k postupu do bratislavského finálne a ďakujeme všetkým školám za účasť.

Odovzdávanie grantu na ZŠ s MŠ v Kuchyni

Základná škola v Kuchyni je ďalšia zo série škôl, ktorá bola v súťaži O2 Dobrá vec vyžrebovaná. To znamená, že aj im sme boli odovzdať grant v podobne symbolickej plakety s Matejovov stopov. Deti sa nám pochválili, že sa im tréningy v akadémii veľmi páčia, za čo sme radi. Želáme im veľa úspechov nielen po športovej, ale aj školskej stránke. Ďakujeme za pekné prijatie.

Kvalifikácia ME 2020 v sprievode našich detí z akadémie

Na kvalifikačnom zápase o postup na Majstrovstvá Európy 2020 medzi Slovenskom a Azerbajdžanom robili predzápasový sprievod aj našich sedem detí z akadémie. Následne si deti užili zápas z tribúny a povzbudzovali našich futbalistov, čo im len hlasivky dovolili. Nakoniec zápas skončil víťazne v nás prospech, a deťom ostal doživotný zážitok. Ďakujeme Slovenskej sporiteľne za túto možnosť.

Odovzdávanie grantu na ZŠ Hlavná 24 v Dubovej

Ďalší grant sme odovzdali do rúk riaditeľky v obci Dubová neďaleko Modry. V súťaži O2 Dobrá vec získala základná škola v Dubovej 954 hlasov. Tento školský rok budú preto "v stopách najlepších" kráčať aj žiaci z tejto základnej školy. K výhre im srdečne gratulujeme.

Odovzdávanie grantu na ZŠ J. Palárika v Majcichove.

Základná škola Jána Palárika v Majcichove je jedna z ôsmich škôl, ktorá bola v súťaži O2 Dobrá vec vyžrebovaná a vďaka tomu budú mať deti akadémiu na celý školský rok 2019/2020 zadarmo. Deťom sme odovzdali plaketu s Matejovou stopou, ale viac ich zaujala kniha Krotitelia displejov, ktorá hovorí o tom, ako držať deti pod kontrolou v dnešnej digitálnej doby. Dúfame, že si deti zoberú nejaké príklady k srdcu a budú sa viac napríklad venovať športu.

Odovzdávanie grantu na ZŠ s MŠ v Dolných Salibách

Na základnej škole v Dolných Salibách sme boli odovzdať grant víťazstva v súťaži O2 Dobrá vec. Škola získala 668 hlasov. Deti si pre nás pripravili pekný sprievodný program, za čo im veľmi pekne ďakujeme. Návšteva školy bola príjemná a už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutia. Rovnako aj na iných školách, sme im odovzdali symbolickú plaketu Matejovej stopy a knihu Krotitelia displejov od autorky Slávky Kubíkovej.

ČO SA UDIALO V ROKU 2018 NA FOTOGRAFIÁCH

Fotogaléria ZŠ s MŠ Demandice

18.novembra 2018 sme návštivili ZŠ Demandice ktorá zvíťazila v súťaži O2 Dobrá vec. Výhru si statočne vybojovali s 29042 hlasmi. Deti sa tešia z každého tréningu. Sme radi sú súčasťou O2 Športovej akadémie Mateja Tótha.

Fotogaléria Cirkevná ZŠ s MŠ Dobrého pastiera Žilina

17. októbra 2018 sme zavítali aj na CZŠ Drobného pastiera v Žiline. Odovzdali sme deťom zaslúžený grant, ktorý si vybojovali úžasnými 15715 hlasmi v súťaži O2 Dobrá vec. Deti získali O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha na celý rok zadarmo.

Fotogaléria ZŠ s MŠ Vasiľov

12. októbra 2018 sme odovzdávali grant O2 Dobrá vec ZŠ s MŠ vo Vasiľove. Deti si statočne vybojovali O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha na celý rok zadarmo. Podarilo sa im vyzbierať 1181 hlasov.

Fotogaléria ZŠ s MŠ, E. P. Bárdoša Habovka

12. októbra 2018 sme prišli zablahoželať a odovzdať víťazný grant ZŠ s MŠ E.P. Bároša v Habovke. Priaznivci súťaže vyzbierali 2452 hlasov a tak získali O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha na celý rok zadarmo.

Fotogaléria ZŠ Kostolné

11. októbra 2018 sme odovzdaním grantu privítali ďalších členov do O2 Športovej akadémie Mateja Tótha. Stali sa nimi deti zo ZŠ Kostolné. Zvíťaziť sa im podarilo na základe vyžrebovania v súťaži O2 Dobrá vec.

Fotogaléria ZŠ Nitrianske Rudno

8. októbra 2018 sme zavítali aj na ZŠ Nitrianské Rudno aby sme slávnostne privítali deti v O2 Športovej akadémii. Deti si zaslúžili svoje pôsobenie u nás na základe výhry v súťaži O2 Dobrá vec, v ktorej nazbierali krásnych 5695 hlasov. Vďaka tejto výhre deti trénujú v O2 športovej akadémií celý rok zadarmo.

Fotogaléria ZŠ Havaj

3.októbra 2018 sme slávnostne odovzdali grant na ZŠ Havaj. Deti statočne hlasovali v súťaži O2 Dobrá vec a tak si vybojovali O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha na celý rok zadarmo.

Fotogaléria ZŠ Hradná Nové Zámky

Základná škola Hradná v Nových Zámkoch sa zapojila do súťaže O2 Dobrá vec, ktorej sa podarilo vo svojom kraji zvíťaziť s krásnym výsledkom - 3555 hlasov. Deti tak získali O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha na celý rok zadarmo.

ČO SA UDIALO V ROKU 2017 ZACHYTENÉ NA FOTOGRAFIÁCH

PREDSTAVENIE PROJEKTU V SPIŠSKEJ NOVEJ VSI

V apríli 2017 sme v historickej budove Reduty v Spišskej Novej Vsi sme predstavili viac ako stovke riaditeľov projekt Športovej akadémie Mateja Tótha. Podujatia sa zúčastnilo predstavenstvo projektu, vrátane olympijského víťaza Mateja Tótha.

TÁBOR PRE DETI Z DETSKÝCH DOMOVOV

Ako prvé si vyskúšali projekt Športovej akadémie Mateja Tótha deti z detských domovov na Slovensku. Tábora sa zúčastnili deti z každého detského domova na Slovensku. Okrem športovania si zajazdili na koňoch, čakal ich výlet loďou a v neposlednom rade aj osobná účasť Mateja Tótha.

PRVÉ ŠKOLENIE NOVÝCH TRÉNEROV

Cieľom projektu Športovej akadémie Mateja Tótha je priniesť kvalitnú športovú aktivitu do škôl. Preto tím odborníkov pripravil sériu školení, ktoré sa skladajú zo školenia o športovom tréningu pod vedením Michala Tótha a Matejovho trénera - Mateja Spišiaka, vývojovej kineziológie, ktoré vedie fyzioterapeut Mateja Tótha - Denis Freudenfeld a mentálneho tréningu, ktorý zastrešuje Andrea Antalová, detská psychlogička.

TLAČOVÁ KONFERENCIA: PREDSTAVENIE PROJEKTU AKADÉMIE

V marci 2017 predstavil Matej Tóth spolu so svojím tímom spustenie projektu Športovej akadémie Mateja Tótha. Aj keď sa tlačová konferencia mala prioritne venovať nadchádzajúcim športovým plánom Mateja Tótha, predstavenie projektu zaujalo médiá najviac.

1. TELERÁNO ŠPORTOVEJ AKADÉMIE MATEJA TÓTHA

V marci 2017 sme predstavili v poradí našom prvom Teleráne v TV Markíza projekt Športovej akadémie Mateja Tótha a novú spoluprácu s modrým operátorom O2. Z tejto spolupráce vznikol prvý ročník súťaže O2 Dobrý beh, vďaka ktorému má možnosť vyhrať Akadémiu Mateja Tótha 24 základných škôl z cle´ho Slovenska.

SÉRIA PREZENTÁCIÍ PROJEKTU V METODICKO-PEDAGOGICKÝCH CENTRÁCH NA SLOVENSKU

Projekt Športovej akadémie Mateja Tótha má za sebou sériu prednášok pre pedagógov v metodicko-pedagogických centrách. Stretnutí sa osobne zúčastnil aj Matej Tóth. V Banskej Bystrici prišli na prednášku aj deti z tréningovej skupiny ZŠ Spojová 14, ktorí ukázali krátku ukážku tréningového procesu.

ŠPORTOVÁ AKADÉMIA MATEJA TÓTHA V ZUBROHLAVE

Aj Orava má záujem o Športovú akadémiu Mateja Tótha. Olympijský víťaz preto zavítal do obce Zubrohlava, kde vedenie základnej školy prejavilo záujem o projekt. Od budúceho roka začínajú trénovať. Na podujatí sa zúčastnila celá, škola, prišli sa pozrieť aj rodičia a nechýbala ani regionálna televízia.

STRETNUTIE STAROSTU PETRŽALKY S MATEJOM TÓTHOM BUDE MAŤ DOHRU

V novembri 2017 sa pri odovzdávaní jedného z grantov Petržalskej Základnej škole Gessayova 2, stretol Matej Tóth s pánom starostom MČ Bratislava - Petržalka, pánom Vladimírom Bajanom. Pána starostu projekt Športovej akadémie Mateja Tótha nadchol a chce ho na všetkých školách. Preto bude od druhého polroka na všetkých jedenástich základných školách, ktorých zriaďovateľom je MČ Bratislava - Petržalka, prebiehať Akadémia Mateja Tótha.